SLOVO NA CESTU S POZNÁMKAMI

V červenci 2015 vyšel dotisk oblíbeného vydání Bible v překladu Slovo na cestu (SNC) s poznámkami. SNC je čtivý, jasný a srozumitelný překlad Bible. Poznámky a další doprovodné materiály jsou upraveny podle oblíbené Life Application Bible - čtenáři pomáhají lépe chápat biblický text a aplikovat jej do každodenního života. Objednat...

Obrázek pro článek 'SLOVO NA CESTU S POZNÁMKAMI'

Překlad Slovo na cestu (SNC)

Slovo na cestu (SNC) je čtivý, jasný a srozumitelný překlad Bible. Převádí do současné moderní češtiny teologické výrazy a formulace, které mohou být dnešnímu člověku vzdálené. Pomáhá tak čtenáři pochopit myšlenky a smysl původního biblického textu.

Velkou oblibu si získal nejen mezi začínajícími, ale i zkušenými čtenáři Bible. Ti oceňují, že mohou lépe číst i delší oddíly najednou, a objevovat tak nové souvislosti. SNC je českou obdobou populárních překladů The Living Bible a Hoffnung für alle, případně Good News Bible nebo Gute Nachricht Bibel.

Praktické aplikační poznámky z "Life Application Bible"

V letech 1994–2003 byl v rámci edice Průvodce životem původní překlad Nového zákona postupně doplněn překladem Starého zákona a praktickými (tzv. aplikačními) poznámkami. Tyto poznámky byly spolu s dalšími doprovodnými materiály upraveny podle oblíbené Life Application Bible. Za českým vydáním poznámek, doprovodných materiálů a biblického textu je společný záměr a stejný důraz – upřednostnit srozumitelnost před doslovností a osobní přijetí před neosobní informací. Překlad biblického textu i dalších materiálů se tak snaží ke čtenáři vykročit maximálním možným způsobem, nespokojuje se s tím, že čtenáře informuje, ale snaží se ho motivovat k osobní reakci a změně života. Výsledná kniha proto v novém jednosvazkovém vydání České biblické společnosti nese název Slovo na cestu – Bible s poznámkami a navazuje tak na Slovo na cestu – Nový zákon (2010) a Slovo na cestu – Bible s ilustracemi (2011). Všechny tři knihy spojuje kromě stejného biblického textu rovněž moderní grafická úprava včetně světově proslulých ilustrací od Annie Vallottonové.


DALŠÍ KNIHY ŘADY "SLOVO NA CESTU"

  1. SNC s poznámkami - luxusní verze (kat. č. 1193)
  2. SNC s poznámkami - měkká vazba (kat. č. 1192)
  3. SNC s poznámkami - pevná vazba (kat. č. 1191)
  4. Bible s ilustracemi - pevná vazba (kat. č. 1190)
  5. Bible se zipem - oranžová (kat. č. 1195)
  6. Bible se zipem - šedivá (kat. č. 1196)
  7. Nový zákon s ilustracemi (kat. č. 1320)
  8. Kázání na hoře (kat. č. 1199)
  9. Výběr z Přísloví (kat. č. 1198)
  10. Výběr z Kazatele (kat. č. 1180)
design & vývoj: Daniel Kvasnička jr.